Program

 

     Náš tábor je zaměřen především na filmové a divadelní maskérství , inscenaci krátkého příběhu pomocí nejrůznějších scének. Tyto scénky jsou obohacené o reportérské vstupy. Tábor je ideální pro umělecky a kreativně založené děti a mládež.

 

Účastníci si tedy mohou vyzkoušet následující:

  • Líčení a maskování pomocí silikonových a latexových materiálů pod vedením odborníků v oblasti maskérství.
  • Vymýšlení scénáře příběhu.
  • Tvoření kreativních kostýmů.
  • Následné hraní připravené scénky, tvoření celého spotu.
  •  Nedílnou součástí je i správné zacházení s technikou, kterou se scénka natáčí.
  •  Dále se účastníci naučí moderovat spoty či vstupy zpravodajství.
  • V průběhu týdne se účastníci naučí pracovat s videem v postprodukci (střih, zvuk, apod.)

     Účastníkům tábora se budou věnovat profesionálové v oblasti maskérství, děti budou mít šanci dozvědět se, z jakých materiálů se tvoří reálně vypadající masky. Nejprve dostanou teoretický základ, poté budou v praxi trénovat nově získané informace.

 

     Děti budou rozděleny do několika menších skupinek (cca po 10). Každá skupinka bude tvořit svou vlastní scénku.

 

     Samozřejmě nezapomínáme ani na tradiční táborové činnosti jako je táborák, návštěva místního koupaliště, tradiční i netradiční sportování na přilehlém hřišti, diskotéka, a nezapomenutelný výlet.  Program bude dále doplněn o hraní klasických deskových her či her na PC (dle počasí, apod.)

     Na závěr proběhne večerní festival a prezentace natočených spotů. Na tomto závěrečném festivalu proběhne raut, jak bývá běžné ve filmové produkci.

 

     Na konci týdne jistě každý odjede obohacen o mnoho zajímavých poznatků v oblasti maskérství a mnoho dalšího. Zkrátka každý si vybere to svoje!

 

     Pečlivě sledujeme aktuální dění a věříme, že zvládneme jakékoliv hygienické požadavky a nařízení ze strany ministerstva nebo vlády. Pravidelná desinfekce prostor i desinfekce rukou bude každopádně nutná.

 

Výlet

 

     V průběhu týdne nás čeká fakultativní výlet, který je v ceně tábora. Tento výlet je obohacen historií a projížďkou vlakem jako instrument přepravy. 

     Z Blatné pojedeme vlakem do nedalekého města Strakonice. Uděláme si procházku k hradu Strakonice, absolvujeme jeho komentovanou prohlídku a chvíli se zastavíme v přilehlém parku. Následně se odebereme městem ke strakonické replice jedné brány ze Stonehenge. Na všech lokacích mohou účastníci pořizovat své vstupy do jednotlivých spotů. 

     V průběhu týdne (dle počasí) budeme taktéž navštěvovat koupaliště v Blatné.